Güncel Sanat Dergisi Kolektif

Güncel Sanat DergisiGüncel Sanat Sayı 22


Satışta değilZygmunt Bauman, ?Sosyal medya bir tuzak" başlıklı röportajında ?İktidar küreselleşti, ama siyaset hâlâ eskisi kadar yerel. İnsanlar artık vaatlerini gerçekleştirmeyen demokratik sisteme inanmıyor. Örneğin göçmen krizinde bu durumu kısmen görebiliyoruz."diyor.
Her söylenen cümlede işler iyiye gidiyor olsa bile, gerçeğin başka bir şey söylediğini dile getiriyor Zeki Demirkubuz. Bu sayımızdaki özel haberde yönetmen Demirkubuz'un iç dünyasını, kendi sesinden okuyacaksınız.
?Söyleşilerle Genç Sanatçılar" isimli dizimizin ilkini anons etmenin heyecanını paylaşmak isteriz. ?Dünyanın En Önemli 200 Koleksiyoneri Listesi'nin üçüncüsünde 50 koleksiyonere dair bilgi edineceksiniz.
Kurucumuz Vedat Küçükbingöl'ün İngiltere'de kültür ve sanatın nasıl yol aldığına dair araştırması, kültür politikalarımızın yol bulması için işaret olabilir.
?Resim farzdır ama, kalbini duyguların nabzına yerleştiren, ordan bakan, ordan konuşan bir sevgili de farzdır." şeklinde yazan Muzaffer Oruçoğlu sevgilisinin kendi atölyesini ziyaret etme telaşını kaleme aldı.
Prof.Dr.Ergün Laflı Manisa'daki ?Kula Tabduk Emre Türbesi"nin tarihini, tanıklıklarıyla anlatıyor.
?Etle tırnak yaralı" diyor, Kardeşler isimli şiirinde, Mustafa Atapay.
Sayfaları çevirdikçe, ?YALNIZ SAVAŞMAK İÇİN FIRLATILAN BUMERANG, SAHİBİNE DÖNER" başlıklı yazı ile de karşılaşacaksınız!
Stok Kodu
9772148585010
Boyut
210-270
Sayfa Sayısı
64
Basım Tarihi
2016-03
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitaba henüz kimse yorum yapmamıştır.
Kapat