%15
Kuran-ı Kerim'den Mesajlar %15 indirimli Mehmet Okuyan

Beyanatu'l-FurkanKuran-ı Kerim'den Mesajlar5 Cilt (Bütün Kitaplar)


Satışta değilKaynağı "Yüce Allah", getireni "Cebrail (as)", tebliğcisi "Hz. Muhammed", muhatabi "bütün insanlık", misyonu da "insanları karanlıklardan aydinliga çıkartmak" olan Kur'ân-ı Kerim, Yüce Allah'ın insanoğluna gönderdiği son ilahi hitaptır, mektuptur. Bu mesajin gönderiliş gayesi, insanin kendisini, canlı cansiz çevresini ve Yüce Allah'ı tanimasi, onlara karşı görev ve sorumluluklarını bilmesi, kendisi, çevresi ve yaratıcısıyla uyumlu bir hayat yaşamayl başarmasıdır. Bunun içn öncelikle kendisinden istenenleri iyice bilmesi gerekir.

Zümer 39/23'te beyan edildiği gibi, Kur'ân, ahsenu'l-hadistir, yani sözlerin en güzelidir, çünkü Kuran en Güzel'in sözüdür En Güzel'i sevenler Onun sözüne itibar etmelidirler. Müslümanlarin önemli bir bölümü 'en güzel sözü" takip etmek yerine, takip ettikleri sözleri güzelleştirmeye çalışıyorlar. Ne kadar uğraşılsa da başkasına ait sözler Yüce Allah'in kelami kadar değerli olamazlar. Hz. Peygamber'in ölümsüz tanımıyla, "Allah'in kelamının diğer sözlere üstünlüğü, Allah'ın yaratıklara olan üstünlüğü gibidir." İşte bu eşsiz ilahi kelam anlamak ve hayatımıza okuyup taşımak için elimizden gelen çabayı ortaya koymanın mütevazi bir ürünü olsun diye Kur'ân'ı yorumlamaya çalışıyoruz.

Kalem suresinin ilk ayetinde "Nun'a (hokkaya), kaleme ve satır satır yazdiklarına" yemin edilmekte, okumanın yanında yazmaya, yazıya ve yazılan şeylere vurgu yapmakta, dolayısıyla bütün bunların şahit tutulacağınadikkat çekilmektedir. Bu âleme sahip olmaya değil, şahit olmaya ve hak yolunda şahitlerimizi çoğaltmaya geldik; bu noktada yazdıklarımız şahidimiz olsun istedik. İşte bu naçiz çalışma sadece ve sadece bu duygunun satırlara dökülmüş halidir.

Stok Kodu
9786056537301
Boyut
13*21
Sayfa Sayısı
1388
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitaba henüz kimse yorum yapmamıştır.
Kapat