%20
Dinamik Problemlerin Çözümleri F. P. Beer

Dinamik Problemlerin ÇözümleriMühendisler İçin Mekanik Cilt: 2


Satışta değilBu kitap, 1972 yılında basılan "Mühendisler İçin Mekanik Cilt II Dinamik" isimli çeviride mevcut 1179 çözülmemiş problemin, tam ve sistemli olarak yapılan çözümlerinin toplanmasından meydana gelmiştir. Böylece okuyucunun elinde çok sayıda çözümlü problemin bulunmasıyle, konuların daha iyi ve etraflı bir şekilde anlaşılması olanağı sağlanmış olmaktadır.

Bu kitapta çözümleri verilen problemlerin metinleri, esas çeviride mevcut olup, toplam olarak, 154 sayfa tutmaktadır. Bu metinlerin çözüm kitabına da ay¬nen geçirilmesi halinde eserin hacmi ve maliyeti artacağından, burada soruların tekrar basılmasından vazgeçilmiştir. Ayrıca Dinamik kitabının yurdumuzda mevcut modern tipo ve ofset tekniklerinden yararlanarak, uzun süren titiz bir çalışma sonucu basılmış olmasına karşılık; çözüm kitabının baskısı için daha basit bir teknik uygulanmış, ve çözümler el ile yazılarak filme almak suretiyle basılmıştır.

Kitapta mevcut çözümlere, esas Dinamik kitabında bulunan problemlerin numaraları aynen verilerek, okuyucunun çeviri ile kolayca bağlantı kurması sağlanmıştır. Böylece okuyucu, Dinamik kitabında seçtiği herhangi bir problemin numarasını bu kitapta, o problemin çözümünün başında aynen bulacaktır.Ayrıca problemlerin esas kitapta verilen metinlerinde, baskı sırasında elimizde olmayan nedenlerle yapılmış olan tektük nümerik hatalar, çözüm esnasında düzeltilmiştir .

Dinamik kitabının baskısından sonra, Beer ve Johnston'un, Prof.Dr.Fikret Keskinel ve Doç.Dr.Tekin Özbek tarafından çevirilen, "Mühendisler İçin Mekanik Cilt I Statik" adlı eseri İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi tarafından yayınlanmıştır.

Bu şekilde yurdumuzda öğretim yapan Teknik Üniversiteler, Akademiler ve diğer Yüksek Teknik Öğretim kurumlarmın hemen bütün fakülte ve bölümlerinde,"Mühendislik Mekaniği" adı altında okutulan Statik ve Dinamik konularını, uygulamaları ile birlikte inceleyen tüm iki eser türkçeye çevrilmiş olmaktadır. Okuyucunun yararına sunduğumuz bu eserleri, daha yeni ve iyilerinin izlemesi en içten dileğimizdir.
Stok Kodu
2770000000512
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
249
Basım Tarihi
2005-01
Çeviren
Sacit Tameroğlu;Tekin Özbek
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitaba henüz kimse yorum yapmamıştır.
Kapat