Multibem Dikkat Çalışmaları'yla amaçlanan; çocukların anlama,anlamlandırma, farkı fark edebilme, problem çözme ve sonucaulaştırma yetilerini geliştirmektir.

Kitaptaki etkinlikleri uygularken dikkat edilecek en önemli hususeğitimci tarafından kullanılan dilin yüreklendirici ve teşvik ediciolmasıdır. Çünkü duygusal olarak zedelenmiş bir çocuğun gerçekperformansını sergilemesi zordur.

Multibem eğitim felsefesiyle aynı hareket etmek üzere etkinlikleriayrıca üç boyutlu materyallerle somutlaştırmayı desteklemenizitavsiye ederiz. Örneğin sudoku uygulamasını lego veya bloklarladeneyimlemek süreci hızlandıracaktır.

Çocuk etkinlikleri yaparken gözlemlenip kayıt altına alınmasıçocuğun dikkat süresi ve zorlandığı konularla ilgili veri olacaktır.

Kitabın sonuna konulan öğretmen kayıt sayfası doldurulmalıçocuğun iyi olduğu ve zorlandığı konular belirlenip benzer sorularçözülmelidir.

Elinizdeki kitap hem çocuğun dikkat süresini hem de kalitesinigeliştirmeyi amaçlamaktadır. Unutulmaması gereken her çocuğunözel olduğu sevgiyle, ilgiyle ve itinayla davranılmayı hak ettiğidir.

Stok Kodu
9786059774499
Boyut
21.00x29.70
Sayfa Sayısı
64
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2017
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitaba henüz kimse yorum yapmamıştır.
Kapat