%35
Borsada Tek Başına Peter Lynch

Borsada Tek BaşınaBorsada Kendi Bilgilerinizi Kullanarak Para Kazanma Yolları


Satışta değil"İnsanlar estetik cerraha gittiklerinde cerrah onlara yüzlerini kendilerinin de gerebileceğini söylemez. Hiçbir musluk tamircisi müşterilerine kendi musluklarını kendilerinin onarmalarını öğütlemez.Siz hiç kendi saçınızı kesmeyi öğreten bir berber gördünüz mü? Ama bizim işimiz ne estetik cerrahi, ne musluk tamiri ne de kuaförlük. Bizim işimiz yatırım. Bu işte herkesin zeki sandığı kişiler aslında pek de parlak sayılmazlar. Kendini aptal hissedenler ise hiç de sandıkları gibi değildirler. Bunlar ancak zeki geçinen insanların peşine takıldıkları zaman kendilerini aptal yerine koyarlar.


Aslını ararsanız amatör yatırımcının öyle özellikleri vardır ki, bunları kullanmayı öğrendiği anda uzmanları geride bırakarak borsada başarıya ulaşabilir. Ayrıca madem hangi hisse senedine para yatıracağınıza kendiniz karar vereceksiniz, borsa uzmanlarını geride bırakmaya mecbursunuz, yoksa bu işte kâr edemezsiniz."
Yatırım felsefesini bu temel üzerine oturtan Peter Lynch, kendisine rehberlik eden felsefeyi, bir şirketi nasıl araştırabileceğinizi anlatıyor.
Stok Kodu
9789757132639
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
304
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Sehnaz Tahir
Kapak Türü
Karton
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitaba henüz kimse yorum yapmamıştır.
Kapat